O značce Polarmoss - producent Sobího mechu nejvyšší jakosti!

Polarmoss-Logo 

Tento Sobí mech nalezente v naší nabídce ZDE

Hailuoto,_Finland_(NASA_World_View)

  • Polarmoss je finská společnost zabývající se výrobou mechů, založená v roce 1985. Tradice společnosti s využitím mechů sahá více než 80 let do minulosti a jejím majitelem je podnikatel třetí generace v odvětví mechů. 
  • Polarmoss se nachází na krásném ostrově Hailuoto ve Finsku, v severní Evropě blízko polárního kruhu. Výjimečně jedinečná, bohatá a panenská příroda ostrova s ​​dostupnými lišejníky má pro společnost významný význam. 
  • Polarmoss je jedním z největších výrobců a dodavatelů sušených a barevných produktů ze sobího mechu na světě.
  • Polarmoss vyrábí ručně vysoce kvalitní produkty pro interiérový design z mumifikovaného barevného sobího mechu. Mezi tyto produkty patří mechové prvky, které jsou designovými produkty pro vnitřní povrchy, jako jsou stěny, a také produkty pro dekoraci mechových interiérů, které se umisťují na stěny nebo stoly a zavěšují se na stropy. 

 

MECHOVE_DEKORACE

 

HODNOTY A INSPIRACE 

Polarmoss respektuje přírodu a zaměstnává kvalifikované lidi, kteří pečlivě pracují na přiblížení přírody našim zákazníkům po celém světě. Myšlenka, že naši zákazníci mohou prostřednictvím našich produktů zažít interakci se severskou přírodou, je inspirací a základem pro všechno, co děláme dnes i zítra. 

RUČNÍ VÝROBA 

Každý jednotlivý krok ve výrobně Polarmoss je prováděn ručně kvalifikovanými a zkušenými pracovníky. Výroba začíná pečlivým ručním sběrem správných druhů mechu v lese. Poté se mech ručně barví a mumifikuje. 

RUCNI_SBER_MECHU

POLARMOSS A ODPOVĚDNOST ZA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ:

Vážíme si přírody, která nám poskytuje své přirozené dary. Les vždy necháváme v dobře udržovaném stavu. Zajistíme, aby měl mech mezi obdobími sběru čas na zotavení. Stejnou sběrnou plochu lze používat v intervalech 5–10 let. Ačkoli je Finsko známé svým „právem každého člověka“ – otevřeným přístupem ke sběru lesních plodů a hub – neplatí to pro sběr mechu. Polarmoss platí vlastníkům lesů za mech, který vybírá z jejich lesů. 

ROZDĚLENÍ 

Polarmoss dodává mechy do více než 40 zemí po celém světě.