VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, do 22.7. z provozních důvodů NEODESÍLÁME zboží! Můžete si objednat, avšak odesílat budeme až po 22.7.2024. Děkujeme za pochopení - TÝM MechCentrum.cz

Návod pro použití Plochého mechu (Flat moss)

Tento mech, prvotřídní kvality, získaný přímo z přírody ze soukromých legálních oblastí, je po sběru mumifikován speciálním roztokem. Díky tomu neztrácí svůj vzhled ani konzistenci, pouze částečně svou barvu. Ta je obnovena díky impregnace přírodním barvivem a mechy díky tomu vypadají čerstvě až 10 let!

UPOZORNĚNÍ

barva_ve_spreji_na_mech_mechcentrum1 Čerstvě naimpregnovaný mech přírodním barvivem má svoji specifickou vůni, proto se nedoporučuje dávat do místností bez možnosti vyvětrání nebo vzduchotechniky. Tato vůně odvětrá cca do 14-21 dnů. V případě, že vám prvotní zápach bude extrémně vadit, můžete do ovzduší použít neutralizér pachů. Neaplikujte ho přímo na obraz.
Zároveň také může lehce špinit, pokud dojde ke kontaktu s pokožkou nebo oděvem. K odstranění barviva z oděvu nebo rukou se doporučuje použít obyčejná mýdlová voda.

 

VLASTNOSTI MECHU (BEZÚDRŽBOVÝ)

Nenechte se zmást. Tento dekorační mech po mumifikaci již není živý, i když tak vypadá. Již dále neroste a není třeba ho ani zastřihávat, vlhčit či nijak jinak upravovat. Je bezúdržbový.

PROSTŘEDÍ

  • Pro uchování původního vzhledu a vlastností vyžaduje mech vlhkost ovzduší v rozmezí od 40 – 60%.
  • Obraz nevystavujte v blízkosti klimatizačních jednotek, které vysušují vzduch.
  • Optimální teplota pro stabilizovaný mech je 5-30°C, ideálně do 28°C.
  • Mechovým obrazům, panelům a stěnám nesvědčí blízkost radiátorů, krbů a jiných zdrojů silného tepla, včetně slunečního záření.
  • Není odolný proti UV záření.
  • V sušších místnostech doporučujeme pro dosažení ideální vlhkosti v blízkosti mechové stěny nebo obrazu umístit zvlhčovač vzduchu.
  • Pro nasvětlení obrazu používejte studené LED zdroje světla, které obraz nepoškodí a dodají mu 3D efekt.
  • Mech také nedoporučujeme umístit v blízkosti umyvadel a sprchovacích koutů, kde hrozí přímý kontakt s vodou.


slunecni_svitklimatizacestrikajici_voda

ŽIVOTNOST

Vzhled vydrží až na 10 let. Poté se mech může znovu obnovit přírodní barvou ve spreji, nebo zcela vyměnit za nový. Běžná záruka na mechové dekorace je 1 rok při správném používání a zacházení s dekorací.