Návod pro použití Sobího mechu (Reindeer moss)

Tento mech, prvotřídní kvality, získaný přímo z přírody ze soukromých legálních oblastí, je po sběru mumifikován speciálním roztokem. Díky tomu neztrácí svůj vzhled ani konzistenci, pouze částečně svou barvu. Ta je obnovena díky impregnace přírodním barvivem a mechy díky tomu vypadají čerstvě až 10 let!

UPOZORNĚNÍ

barva_ve_spreji_na_mech_mechcentrum1 Čerstvě naimpregnovaný mech přírodním barvivem má svoji specifickou vůni, proto se nedoporučuje dávat do místností bez možnosti vyvětrání nebo vzduchotechniky. Tato vůně odvětrá cca do 14-21 dnů. V případě, že vám prvotní zápach bude extrémně vadit, můžete do ovzduší použít neutralizér pachů. Neaplikujte ho přímo na obraz.
Zároveň také může lehce špinit, pokud dojde ke kontaktu s pokožkou nebo oděvem. K odstranění barviva z oděvu nebo rukou se doporučuje použít obyčejná mýdlová voda.

 

VLASTNOSTI MECHU (BEZÚDRŽBOVÝ)

Nenechte se zmást. Tento dekorační mech po mumifikaci již není živý, i když tak vypadá. Již dále neroste a není třeba ho ani zastřihávat.

PROSTŘEDÍ

  • Pro uchování původního vzhledu a vlastností vyžaduje mech vlhkost ovzduší v rozmezí od 40 – 60%.
  • Obraz nevystavujte v blízkosti klimatizačních jednotek, které vysušují vzduch.
  • Optimální teplota pro stabilizovaný mech je 5-30°C, ideálně do 28°C.
  • Mechovým obrazům, panelům a stěnám nesvědčí blízkost radiátorů, krbů a jiných zdrojů silného tepla, včetně slunečního záření.
  • Není odolný proti UV záření.
  • V sušších místnostech doporučujeme pro dosažení ideální vlhkosti v blízkosti mechové stěny nebo obrazu umístit zvlhčovač vzduchu.
  • Pro nasvětlení obrazu používejte studené LED zdroje světla, které obraz nepoškodí a dodají mu 3D efekt.
  • Mech také nedoporučujeme umístit v blízkosti umyvadel a sprchovacích koutů, kde hrozí přímý kontakt s vodou.


slunecni_svitklimatizacestrikajici_voda

ROSENÍ SOBÍHO MECHU

V topné sezóně, kdy je vzduch suchý se doporučuje mech lehce rosit vodou pomocí rozprašovače ze vzdálenosti cca 1m. Rosení provádíme pouze kdy na dotyk je cítit že povrch mechu osychá a je tvrdý. Nedoporučujeme používat tvrdou vodu, vodní kámen může zanechat na mechu skvrny.

ŽIVOTNOST

Vzhled vydrží až na 10 let. Poté se mech může znovu obnovit přírodní barvou ve spreji, nebo zcela vyměnit za nový. Běžná záruka na mechové dekorace je 1 rok při správném používání a zacházení s dekorací.